ساندویچ پانل های مرغداری

ساندویچ پانل های مرغداری


 ساندویچ پانل مرغداری 

وقتی حرف از پانل ‌های ساندویچی برای مرغداری می‌شود، پانلِ پلی‌استایرنِ منبسط‌شده و پانل پلی‌ایزوسیانورِیت، دو نوع متداول آن هستند که با پشم صنعتی و پلی‌اورتان ساخته می‌شوند. این مواد بین دو لایه آلومینیوم قرار می‌گیرند و پانل‌های ساندویچی آلومنیومی ساخته می‌شوند. استفاده از پانل‌های ساندویچی فلزی، زمان و هزینه ساخت یک مرغداری را در مقایسه با دیوارهای بنایی کاهش می‌دهند. پلی‌اورتان بعنوان یک عایق برای استفاده در آب و هوای بسیار سرد یا بسیار گرم، کارآمد است. در حالت کلی انواع ساندویچ پانل ها در ساختمان موجب کاهش مصرف انرژی می‌شوند و گزینه‌ای بسیار زیست‌سازگارند. برای ساخت سوله پرورش مرغ یا دام ساندویچ پانل بهترین گزینه است.

پانل‌های ساندویچی دیگری که برای مرغداری قابل استفاده‌اند، پانل ‌های EPS و پشم سنگ هستند که خصوصیات خاص خود را دارند. پشم سنگ برای ایزولاسیون در برابر آتش سوزی عالی است و در آب و هوای خشک و گرم که احتمال بروز آتش سوزی در آن زیاد است، کاربرد گسترده‌ای دارد. این پانل‌ ها به‌خوبی جلوی انتشار آتش را می‌گیرند. پانل ‌های EPS هم از نظر توانایی ضدحریقی و هم از نظر ایزولاسیون، وضعیتی بین پانل ‌های پشم معدنی و پانل‌های پلی اورتان دارند، بنابراین گزینه مناسب و بسیار متداولی هستند و جزو نخستین پانل ‌های ساندویچی بوده‌اند.

ساندویچ پانل های مرغداری
ساندویچ پانل های مرغداری

استفاده از ساندویچ پانل در سالن های مرغداری

در ساخت مرغداری ‌ها، اصولا از طراحی چارچوب‌های فولادی مرسوم استفاده می‌شود که یا از فریم‌های فولادی نوردِ گرم ساخته می‌شوند و یا از شاه‌تیرهایی با سطح مقطع متفاوت.
برای حفاظت دربرابر فرسایش و خوردگی نیز از ساندویچ پانل گالوانیزه و یا روکشی از رنگ‌های اپوکسی کمک می‌گیرند.
تجهیزات نصب و ساپورت‌کننده برای نصب پانل‌ های سقفِ یک مرغداری، از پروفیل‌هایی ساخته می‌شوند که یا در حالت سرد خم شده‌اند و یا نوردِ گرم شده‌اند، در حالی که دیوارهای جانبی روی یک صفحه‌ی کفِ بتنی و بصورت عمودی یا افقی نصب می‌شوند.

  ویژگی های پانل مرغداری 

پانل‌ های سقف به دلیل استحکام و عایق حرارتی خوبی که دارند، برای تکمیل سقف‌های سوله‌های نگهداری مرغ و دام، گزینه مناسبی هستند. تنوع بالای ساندویچ پانل ها در شرکت آرمه فولاد آسیا این امکان را  در اختیار شما می‌گذارد  تا این پانل‌ ها را در محیط‌هایی با شرایط جوی نامساعد نصب کنید.

پانل‌ سقفی که در آن از فویل آلومینیوم یا روکاری پلاستیک از داخل استفاده شده است، در برابر محیط‌های نامساعدی (اوره، آمونیاک) که توسط دام‌ها ایجاد می‌شوند، مقاومند. روکاری زیرینِ چنین پانل‌ هایی، در برابر آبِ پُرفشاری که جهت شستشو بکار می‌رود، مقاوم است.

دیوار ساندویچ پانل با هسته‌ی PU ساخته می‌شوند و ورقِ دو طرف پانل نیز از فولادِ گالوانیزه‌شده است که روی آن نیز یک لایه‌ی محافظِ ۲۵ میکرومتری از پلی‌استر قرار گرفته است.  از پانل‌ ها می‌توان بصورت افقی و عمودی استفاده کرد؛ دیواره‌هایی با ضخامت ۶۰ و ۸۰ و ۱۰۰ میلیمتری، به منظور دیوارهای روکاری استفاده می‌شوند.

سیستم تهویه در مرغداری ها

با در نظر گرفتن طراحی معمولیِ چارچوبِ سازه، سرمایه‌گذار می‌تواند نوع سیستم تهویه را حتی در ساختمانِ تمام‌شده نیز انتخاب کند یا تغییر دهند. در ادامه به انواع مختلف این سیستم خواهیم پرداخت:

  • تهویه‌ی جاذبه‌ای و مکانیکی با ورودی‌های جانبیِ تنظیم‌پذیر و پایانه‌های خروجی دسته‌ای.
  • پنکه‌ها را می‌توان روی سازه‌های پشتیبانِ دیگری نصب کرد.
  • از دامپرهای منبع هوا در کنار ساختمان استفاده شود.

مزایای ساخت مرغداری با ساندویچ پانل 

استفاده از مصالح نوین و همسو شدن با تکنیک های جدید همواره برای ما مفید بوده است. اینبار با جایگزینی ساندویچ پانل ها به جای مصالح سنتی می‌توانید از مزایای بی نظیر آن بهره‌مند شوید، البته با هزینه ای کمتر و سرعت بالاتر….

  1. ساندویج پانل ها قابل شستشو هستند و به راحتی می‌توانید بهداشت محیط را در مرغداری تامین کنید.
  2. همپوشانی فوق العاده پانل ها کنار هم باعث جلوگیری از نفوذ آلودگی به داخل می‌شود و از رشد قارج و کپک و گیاهان جلوگیری می‌کند.
  3. کنترل دمای محیط در مرغداری، خصوصیت عایق حرارتی پانل ها باعث می‌شود که دما داخل مزغداری یکنواخت باشد و جوجه ها برای گرمای بیشتر، اطراف وسایل گرمایشی تمرکز نکنند.
  4. در حالت کلی استفاده از پانل ها در ساخت سوله مرغداری؛ به کاهش هزینه های ساخت و ساز پروژه و حمل و نقل، جابجایی آسان، سبک سازی فونداسیون، مقاومت در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله و طوفان و مقاومت در برابر انتقال حرارت رطوبت و آلودگی کمک می‌کنند.
ساندویچ پانل مرغداری
ساندویچ پانل مرغداری

 مشخصات ساندویچ پانل مرغداری 

پانل مرداری هم در ایزولاسیون محیطی نظیر محیط مزارع پرورش ماهی بکار می‌رود و هم در صنعت شیمیایی یا استخرهای شنای مسقف. حفظ و پاکسازی این پانل ساده است زیرا سطح صاف آن فقط نیازمند آبِ پُرفشار و شوینده است تا بتواند با مقررات بهداشتی مطابقت یابد.
تفاوت اصلی بین پانل ساندویچیِ مرغداری و پانل های متعارف، این است که اولی معمولاً دارای ورق پلی‌استرِ تقویت‌شده با فایبرگلاس است. ضخامت این پانل به نوع حیواناتِ داخل سوله بستگی دارد.
به همین ترتیب، هنگام انتخاب مناسب‌ترین پانل ساندویچی دامداری برای هر مورد، لازم است این نکته در نظر گرفته شود که آیا قرار است با محیط بیرون در تماس باشد یا خیر. پانل مرغداری را همچنین می‌توان بعنوان یک سقف کاذب جهت پوششِ سقف نیز بکار برد.

اجرای ساندویچ پانل
اجرای ساندویچ پانل

شروع پروژه 

مشاوره رایگان طراحی، خرید و اجرای سازه های ساندویچ پانلی با تجربه و دانش شرکت آرمه فولاد آسیا 

پروژه‌های خود را اصولی اجرا کنید.

 استفاده از  پانل‌ های ساندویچیِ در دامداری 

 پانل ساندویچی دامداری بایستی  طوری طراحی شوند که در برابر شرایط محیطیِ نامساعد دوام آورد. گازها و محیط خورنده و فرساینده‌ی این محیط‌ها، به سرعت موجب زوال و فرسایش لایه فلزی بیرونیِ پانل‌ های ساندویچیِ متعارف می‌گردد. پانل مزرعه موجب افزایش حفاظت شده است و به این ترتیب، تضمین‌دهنده‌ی عایق حرارتی، نفوذناپذیریِ هوایی و دوام می‌شود.

ساندویچ پانل سقفی

محصولات آرمه فولاد آسیا

مشاهده لسیت محصولات ایران ساندویچ پانل

سفارش ساندویچ پانل مرغداری

پانل های مرغداری‌ها بر اساس نیازهای کارفرما، سفارشی‌سازی می‌شوند. پیش از انجام طراحی سوله و بودجه بندی، یک بررسی و مطالعه‌ی اختصاصی روی پروژه انجام می‌شود. این ساختما‌ن‌ها هم مناسب همه نوع مزارع پرورش مرغ هستند و هم مناسب محل تخم‌گذاری مرغ و مزرعه پرورش خوک است و این نکته را باید درباره پرورش دام.
چارچوب فلزی سازه توسط پانل‌ های ایزوله‌سازی تکمیل می‌شود که پانل‌ های ساندویچی یا باکس‌های خشک نامیده می‌شوند و هم برای روکاری و هم برای سقف‌پوشانی بکار می‌روند. شرکت آرمه فولاد آسیا به عنوان تولید کننده ساندویچ پانل  در شمالغرب کشور انواع ساندویچ پانل را در ابعاد دلخواه تولید می‌کند.. سازه های پانلی  برای همه سیستم‌های تهویه و همه شرایط اقلیمی جوابگو و قابل اجرا هستند. این پانل‌ها به ساختمان‌ها اجازه می‌دهند تا سطح بسیار خوبی از ایزولاسیون را داشته باشند و نصب آنها نیز آسان است. حیوانات مستعد بیماری‌هایی هستند که گاهی ریشه‌کنیِ آنها دشوار است و مهم است که جوندگان و جانورانِ شکارچی، نتوانند به ایزولاسیون دسترسی داشته باشند. نقطه‌ی قوت این ساختمان‌ها نیز پاکسازی آسان آنهاست، برای تهویه هوا ما می‌توانیم از دریچه‌های ورودی هوا یا شاترهای ایمنی استفاده کنیم که امکان تهویه دائمی هوا را فراهم می‌کنند، حتی اگر وضع هوای بیرون، نامطلوب باشد.

انواع ورق‌ های ساندویچ پانل
انواع ورق‌ های ساندویچ پانل

شروع پروژه 

بهترین برندها را با مناسب ترین قیمت از شرکت آرمه فولاد آسیا بخواهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *