ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی


ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل به عنوان نوعی مصالح ساختمانی شناخته شده است، که در سال های اخیر موردتوجه مهندسین و پیمانکاران قرارگرفته است. این پنل دارای یک هسته ضخیم و عایق است که در دو طرف خود دولایه ورق نازک ولی مقاوم دارد. در ادامه این مقاله به تشریح بیشتر ساندویچ پانل سقفی می پردازیم و انواع ساندویچ پانل سقفی، قیمت ساندویچ پنل سقفی و ویژگی های آن را به طور کامل و جامع بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع ساندویچ پنل سقفی ازنظر جنس

هسته و ورق های اطراف آن در ساندویچ پانل سقفی دارای جنس ها و ضخامت‌های متفاوتی است.
جنس های هسته های ساندویچ پنل سقفی:

۱. پلی اورتان

هسته پلی اورتان در مقابل رطوبت مقاوم است و از نکات مثبت آن می توان به وزن کم و عایق حرارت و صوت بودن آن اشاره کرد.

۲.تر پلی استایرن

پلی استایرن درواقع همان یونولیت است؛ پس از پلی اورتان سبک تر است ولی بشدت قابل‌احتراق است و این از نکات منفی این محصول است.

۳. XPS

XPS یا فوم سبز دارای دوام و عمر زیاد هستند. درواقع این نمونه، نمونه ارتقا یافته پلی اورتان است.

۴. پشم سنگ

پشم سنگ غیرقابل‌احتراق است و این‌یکی از دلایل اصلی استفاده پیمانکاران از این محصول است.

بیشتر بخوانید: تفاوت ساندویچ پانل پشم سنگ و پلی یورتان

جنس های ورق های اطراف هسته ساندویچ پانل سقفی
۱. آلوزینک
۲. آلومینیوم
۳. گالوانیزه

انواع ساندویچ پنل سقفی

تفاوت ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه

آلوزینک بسیار شبیه به گالوانیزه است و شباهت های زیادی بین این دو وجود دارد. آلوزینک و گالوانیزه هر دو از بر پایه فولاد هستند؛ که باعث می شود در مقابل زنگ‌زدگی بسیار مقاوم باشند و اکسید نشوند و زنگ نزنند. به همین منظور می توان از ساندویچ پنل سقفی از جنس آلوزینک یا گالوانیزه در مکان هایی مانند سردخانه و حمام استفاده کرد. این دو مصالح قابلیت این را دارند که در آب‌وهوای مختلف بر روی سقف کار شوند. برای مثال می توان از این محصولات بر روی سقف در مناطق مرطوب و مکان هایی که بارندگی زیاد است استفاده کرد که اصطلاحا به آن ساندویچ پانل سردخانه نیز می‌گویند. تفاوت اصلی این دو پوشش روی سطح است. در ورق گالوانیزه از عنصر خالص آهن یا آلیاژ آهن و روی استفاده می شود؛ این در حالی است که ورق آلوزینک توسط آلومینیوم و روی پوشش داده‌شده است.

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی

ویژگی های منحصربه‌فرد این نوع مصالح ساختمانی، باعث شده مورداستفاده زیاد قرار بگیرد و همه سازنده ها به این سمت حرکت کنند که استفاده از ساندویچ پنل سقفی را به‌عنوان راهی مطمئن و کارآمد در ذهن خود داشته باشند. در ادامه به توضیح و تفسیر تعدادی از این ویژگی ها می پردازیم.

اجرای ساندویچ پانل
اجرای ساندویچ پانل

شروع پروژه 

تجربه تخصصی آرمه فولاد آسیا را در اجرای پروژه‌های خود بکار بگیرید. 

 ساندویچ پانل عایق صدا

با توجه به رشد سریع جمعیت و افزایش ماشین ها در سطح جامعه آلودگی صورتی به‌سرعت در حال افزایش است. ازاین‌رو افراد برای آرامش خود و خانواده خود تلاش می کنند از مصالحی بهره ببرند که عایق صدا بهتری باشند. حتماً به یاد دارید چندین سال پیش استفاده از شیشه های دوجداره بسیار کم بود ولی امروزه کمتر ساختمانی را می بینید که از شیشه تک جداره یا معمولی استفاده کند. مطمئناً مصالح سازه ای مانند مصالح مورداستفاده در ساخت سقف و یا دیوارچینی نیز به این سمت حرکت می کنند.

عایق انرژی و عایق حرارت

ساندویچ پانل سقفی در برابر حرارت عایق است. با توجه به گرانی انرژی و رشد صعودی قیمت های انرژی در ایران و دنیا، سازنده ها و پیمانکاران باید به سمتی حرکت کنند که هرچه بیشتر سازه هایی که می سازند در برابر اتلاف انرژی مقاوم باشند. حتی اگر مجبور به‌صرف هزینه بیشتر شوید بعد از چند ماه هزینه به جیبتان بازمی گردد. کاهش قابل‌ملاحظه‌ای در هزینه های انرژی متوجه می شوید و این‌گونه این مصالح بسیار به صرفه هستند.

کاهش زمان نصب

کاهش زمان نصب از دو جهت می­تواند مفید و کاربردی باشد. اولاً اگر سازه یا ساختمان در زمان کمتری ساخته شوند، هزینه کمتری صرف می­ شود. هزینه­ هایی در کارگاه وجود دارد که تا تحویل پروژه ادامه دارد. برای مثال دستمزد نگهبان یا هزینه­ های روزمره افراد شاغل در کارگاه از این دسته هستند، پس باید از مصالحی استفاده کرد که زمان نصب و راه­اندازی کمتری داشته باشند.

دوما درصورتی‌که کار ساخت سریع­ تر به اتمام برسد، پروژه سریع­تر سودآوری خواهد کرد. برای مثال قصد فروش ساختمان را دارید، وقتی سریع‌تر پروژه به اتمام برسد می­ توانید پروژه بعدی خود را شروع کنید و کارتان را پیش ببرید.

کاهش وزن سازه

زمانی که از ساندویچ پنل سقفی یا دیوار استفاده می کنید، وزن وارد برسازه کاهش می یابد. این کاهش وزن باعث می شود بر دیگر اجزا سازه ای نیز تأثیر می گذارد. برای مثال وقتی سقف سبک تر شود، وزن کم تری به ستون ها وارد می شود و همین طور وزن کمتری به فونداسیون انتقال پیدا می کند. درنتیجه ستون و فونداسیون، سبک تر طراحی می شوند و هزینه کمتری بابت ساخت آن ها مصرف می شود.
این مسئله در مورد دیوارهای سازه هم صادق است. زمانی که دیوارها سبک تر اجرا شوند، تیرها بار کم تری تحمل می کنند و در ادامه نیز ستون ها و فونداسیون نیز به ظرفیت باربری کم تری نیاز دارند. به این گونه طراحی این قسمت های سازه به میلگرد، بتن و یا فولاد کمتری نیاز دارند.

استفاده از نیروی کار کمتر

نیروی کار بیشتر رابطه مستقیمی با هزینه های پروژه دارد؛ یعنی هرچه نیروی کار کمتری استفاده کنیم، هزینه های پروژه کاهش می یابد. درنتیجه در سطح کارگاه باید تلاش کنید تا حد ممکن از مصالحی استفاده کنیم که به نیروی کار کمتری برای نصب و راه اندازی نیاز دارند.

جابجایی راحت ساندویچ پانل

هزینه های حمل‌ونقل و جابه جایی، جزو هزینه هایی هستند که به چشم نمی آید ولی درمجموع مقدار قابل‌توجهی می شود. با توجه به افزایش هزینه های سوخت و لوازم وسایل نقلیه، هزینه حمل‌ونقل نیز افزایش پیدا می‌کند. بهتر است همیشه از مصالحی استفاده کنید که حمل‌ونقل کم‌هزینه‌تری داشته باشند.
ازلحاظ دیگر به دلیل سبک بودن این مصالح ساختمانی، جابه جایی و انتقال آن در سطح پروژه بسیار راحت و سریع انجام می گیرد؛ مثلاً کافی است انتقال ساندویچ پانل دیواری را با انتقال شن، سیمان و سفال برای یک دیوارچینی به سبک قدیمی مقایسه کنید. متوجه می شوید جابه جایی راحت مصالح در پروژه می تواند به مقدار زیادی در زمان و هزینه ها صرفه‌جویی کند و اگر این جابه جایی زمان بر باشد، قطعاً پروژه با اتلاف هزینه و زمان مواجه می شود.

ساندویچ پانل متناسب با انواع آب‌وهوا

با استفاده از ساندویچ پانل سقفی لازم نیست در هر مکان با آب‌وهوای متفاوت از مصالح مختلف استفاده کنیم. به دلیل استفاده از گالوانیزه یا آلوزینک در ساندویچ پنل سقفی، این نوع مصالح در مقابل همه نوع آب‌وهوا حتی آب‌وهوای مرطوب و شرجی مقاوم است. به‌هیچ‌عنوان دچار زنگ‌زدگی و یا خوردگی نمی شوند.
ساندویچ پانل سقفی موقع نصب بر روی سقف کنار یکدیگر قرار می گیرند و باهم هم پوشانی دارند. در لبه های خارجی نیز از فلاشینگ استفاده می شود. پس آب به‌هیچ‌عنوان داخل سازه نفوذ نمی کند و خیال افراد از چنین مشکلاتی راحت می شود.

 چند بار مصرف

ممکن است پس از چند ماه یا چند سال قصد تخریب سازه یا بازسازی داشته باشید. شاید ممکن است قصد تغییر سیستم و مصالح سقف داشته باشید و قصد دارید ساندویچ پانل های سقفی را دور بیندازید. نه! راه بهتری هست. شما می توانید از این ساندویچ پانل سقفی در ساختمان های دیگر استفاده کنید. درصورتی‌که پروژه ای برای استفاده از این مصالح ندارید می توانید آن ها را در مکانی، انبار کنید تا در آینده بتوانید برای سازه ای استفاده کنید. دقت کنید که برداشتن این مصالح از روی سقف و حمل‌ونقل این مصالح را به‌دقت انجام دهید تا این پنل ها آسیب خاصی نبینند.

 قابل بازیافت

یکی از مواردی امروزه بسیار مهم شده است، آسیب نزدن به محیط‌زیست است. بسیاری از مصالح هرروزه تولید و استفاده می شوند ولی بعد از تخریب سازه دیگر قابل‌استفاده نیست و به محیط‌زیست آسیب وارد می کند؛ مثلاً سختمانی را تصور کنید که بعد از پنجاه یا شصت سال تخریب می شود. میلگردها یا تیرآهن‌ها دوباره بازیافت می شود و مورداستفاده قرار می گیرند ولی گچ های استفاده‌شده در ساختمان قابل بازیافت نیست و باید دفن شود یا به نحوی آن را از بین برد. همان طور که گفته شد ساندویچ پنل سقفی از ورق گالوانیزه و هسته تشکیل‌شده است و تقریباً هر دو به مقدار زیادی قابل بازیافت هستند، به پانل های تولید شده با ورق گالوانیزه، ساندویچ پانل گالوانیزه گفته می‌شود.

 مقاوم در برابر رشد حشرات

مشکلی که افراد در سازه ها با آن روبه رو می شوند، مشکل رشد حشرات است. برای مثال ساختمان های شیروانی دچار این مشکل می شوند و حشرات در زیر سقف رشد می کنند و از بین بردن آن ها به‌شدت سخت و هزینه بر است. این مشکل در آب وهوای مرطوب یا محیط های نزدیک به جنگل حادتر می شود. اگر از ساندویچ پنل سقفی استفاده کنید، این مشکل حل می شود و می توانید با خیال راحت از آن سازه بهره برداری کنید.

 تنوع در رنگ

بسیاری از مصالح ساختمانی، تک‌رنگ هستند و تنوعی در آن ها وجود ندارد که دست طراحان معماری و نما را به‌شدت بسته است. این در حالی است که اگر مصالحی دارای تنوع رنگ و مدل باشد موردتوجه قرار طراحان و پیمان کاران قرار می گیرند. ساندویچ پنل سقفی از این دسته مصالح هستند و استفاده از این محصول ارزنده روزبه‌روز افزایش پیدا می کند.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

پانل سقفی در بسیاری از سازه ها و ساختمان ها مورداستفاده قرار می گیرد. برای مثال از این مصالح در سقف انواع سوله‌ ها و حتی سردخانه ها نیز استفاده می شود. در ادامه به چند مورد از مکان هایی که استفاده می شود اشاره‌شده است.

 • در ساخت ویلاها و سازه هایی که به‌صورت پیش‌ساخته هستند.
 • بسیاری از سازه های پیش ساخته مانند کانکس های نگهبانی یا کانکس‌های سرویس بهداشتی.
 • در ساخت سقف سوله ها و سازه های صنعتی.
 • در ساخت سقف سالن های سرپوشیده ورزشی از ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود.
 • ساخت آشیانه های مخصوص نگهداری هواپیماها و جنگنده ها
 • ساخت پارکینگ های مسقف
 • ساخت سازه های در جاده مانند مراکز امداد جاده ای
 • سازه های کوچک و موقت مانند اتاق های نگهبانی
 • ساخت انبارهای نگهداری میوه، علوفه و مصالح
 • ساخت سازه های مسقف برای نگهداری حیوانات
 • ساخت سازه های گلخانه

روش تولید ساندویچ پانل سقفی

پانل ساندویچی سقفی به‌طورکلی به دو روش ساخته می شود. در ادامه به توضیح این دو روش می پردازیم و دو روش را باهم مقایسه خواهیم کرد.

تولید ساندویچ پنل سقفی به روش پیوسته

در این روش همه مواد وارد دستگاهی می شود و دستگاه ساندویچ پانل سقفی را خارج می کند؛ بدین‌صورت که دو ورق وارد دستگاه می شود و با استفاده از فشار ضخامت آن به ضخامت سفارشی مشتری می رسد. با توجه به مدل موردنظر، ماده هسته در آن تزریق می شود. جنس هسته ممکن است از دو نوع فوم پلی استایرن و پلی اورتان باشد. با ایجاد فشار و گرما مانع افزایش ضخامت هسته می شوند و به‌اندازه موردنظر می رسانند.

ساخت ساندویچ پانل

تولید ساندویچ پانل سقفی به روش ناپیوسته

در تولید ساندویچ پانل به روش ناپیوسته، هر قسمت جداجدا انجام می گیرد و در مرحله آخر به هم متصل می شوند. در مرحله اول ورق های زیرین و رویی با فشار به ضخامت موردنظر می رسد و سپس دو طرف هسته قرار می گیرد. درنهایت با ایجاد فشار و حرارت به ضخامت موردنظر می رسند و به هم متصل می شوند.

دو روش پیوسته و ناپیوسته باهم تفاوت هایی دارند و دارای معایب و مزایایی هستند. درروش پیوسته، دخالت انسان در آن کمتر است و بیشتر توسط ماشین انجام می پذیرد ولی درروش ناپیوسته اکثر مراحل توسط انسان انجام می شود. با توجه به این شرایط امکان ایجاد اشتباه درروش ناپیوسته بیشتر است و باید نظارت بیشتر و دقیق تری صورت گیرد.

روش نصب ساندویچ پانل سقفی

در ابتدای کار باید با بازدید از پروژه به‌طور دقیق ابعاد و اندازه ها را برداشت کرد و یک برنامه ریزی کلی برای کار در ذهن مجری شکل بگیرد. با توجه به این فاصله ها باید زیرسازی به‌طور دقیق اجرا شود و فاصله این زیرسازی ها از هم زیاد یا کم نشود. درصورتی‌که فاصله ها زیاد شود، سقف استحکام لازم را کسب نمی کند. درصورتی‌که فاصله ها کم شود، کارفرما باید هزینه زیادی متقبل شود.
در مرحله بعد ساندویچ پانل های سقفی را باید روی زیرسازی ها قرارداد و در هر مترمربع از سقف یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده کرد. جنس این پیچ بسیار مهم است. درصورتی‌که جنس این پیچ ضدزنگ نباشد، خاصیت ضدزنگ بودن این سقف از بین می رود و درواقع استفاده از ساندویچ پنل سقفی هیچ تأثیری برای شما ندارد. اگر پیچ ها زنگ بزنند خاصیت آب‌بند بودن نیز هیچ اهمیتی ندارد.

پیچ سرمته گالوانیزه

این ساندویچ پانل های سقفی باید باهم، هم‌پوشانی داشته باشند یا به‌اصطلاح دارای اورلپ باشد. این هم‌پوشانی باعث می شود که آب از بین این پنل ها عبور نکند و خاصیت نفوذناپذیری این پنل ها همچنان وجود داشته باشد.

کیفیت ساندویچ پنل سقفی چه اهمیتی دارد؟

ساندویچ پنل سقفی یک پیشرفت بزرگ در زمینه مصالح ساختمانی است و موجب کاهش مصرف انرژی می-شود و عایق صدا و گرما است. همه این ویژگی¬ها وقتی مفید و مهم است که عمر این پنل¬ها طولانی باشد. درصورتی‌که این پنل¬ها بعد از یک سال پوسیده شوند و آب در آن نفوذ کند، اصلاً ارزشی ندارد و کسی از آن-ها استفاده نخواهد کرد.
ساندویچ پنل سقفی اگر از مواد اولیه باکیفیت ساخته نشود ممکن است بعد از مدتی پوسیده شود یا دچار خوردگی شود؛ پس باید در هنگام خرید به کیفیت این پنل توجه کرد. ساندویچ پنل سقفی باید در مقابل شرایط فیزیکی و شیمیایی مقاوم باشند و دوام بیاورند. بعد از تولید این محصولات، تحت آزمایش های متفاوتی قرار می گیرند و کیفیت آن ها بررسی می شود. تست فشار ازجمله آزمایش هایی است که بعد از تولید بر روی ساندویچ پانل ها انجام می گیرد تا کیفیت آن ها مشخص و طول عمر آن ها نیز معین شود.

معایب ساندویچ پنل سقفی

اگر از ساندویچ پنل سقفی بی کیفیت استفاده شود، ممکن است بعد از مدتی ممکن است مشکلاتی ازجمله پوسیدگی، مشکلات استحکام، عایق حرارت و انتقال حرارت و رطوبت به وجود آید.

 • پوسیدگی

یکی از خاصیت ها و ویژگی های مهم ساندویچ پنل سقفی، نفوذناپذیری است. همان طور که گفته شد در این پنل از دولایه ورق استفاده‌شده است که نفوذناپذیرند و با توجه به هم پوشانی در هنگام نصب، این خاصیت پابرجا می ماند.
اگر این ورق ها ازنظر ضخامت و کیفیت دچار مشکل باشند، بعد از مدتی که در معرض رطوبت و سرد و گرم شدن هوا قرار بگیرند پوسیده می شوند و آب در آن ها نفوذ می کند. بانفوذ آب در سقف، در هسته آن قارچ و حشرات رشد می کنند و بهره‌برداری از سازه با مشکل روبه رو می شود. اگر در حین انتقال، پنل ها ضربه بخورند نیز با مشکل بالا روبه رو می شود. همچنین اگر در هنگام نصب، هم پوشانی ها با دقت انجام نشود نیز این مشکلات به وجود خواهند آمد.

 •  استحکام

باید در هنگام انتخاب ساندویچ پانل های سقفی به کیفیت و ضخامت آن ها با توجه به شرایط جوی و آب و هوا توجه کرد. اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید یا به شرایط جوی توجهی نکنید ممکن است بعد از مدتی استحکام خود را از دست بدهند و نمی توانند در برابر زلزله، طوفان یا بارندگی شدید مقاوم باشند.

 •  عایق حرارت

هسته میانی نقش اصلی را برای عایق حرارتی بودن را بازی می کند. درنتیجه کیفیت این قسمت میزان کارآمدی عایق حرارتی را تعیین می کند. در هنگام خرید به استانداردها و نتایج آزمایش کیفی محصولات دقت کنید.

 •  انتقال حرارت و رطوبت

مقاومت در برابر خروج یا ورود حرارت نیز توسط هسته میانی انجام می گیرد. این موارد نشان می دهد که مکانی که از آن خرید می کنیم تأثیر زیادی دارد و بسیار مهم است. به همین دلیل سعی کنید از مکان هایی خرید انجام دهید که معتبر هستند و سابقه خوبی از خود به‌جا گذاشته اند. اگر به هر دلیلی نتوانید ساندویچ پانل باکیفیت خریداری کنید، نه‌تنها از مزایای آن استفاده نکرده اید بلکه باعث مشکلات جبران‌ناپذیر و پرهزینه می شود. فرض کنید برای سقف یک مرغداری از ساندویچ پانل مرغداری استفاده کرده اید. اگر مشکل نفوذ حرارت و آب در آن به وجود بیاید، ممکن است مرغ ها با مشکلاتی در رشد خود و مواجه شوند. شبی که شما در آنجا حضور ندارید باردگی شدیدی اتفاق می افتد و ممکن است تعداد زیادی از مرغ ها کشته‌شده و از بین برود. برای حل این مشکل باید کل سقف را تخریب کنید و از نو اجرا کنید. درنتیجه هزینه های زیادی ازجمله هزینه ساندویچ پانل سقفی، تخریب آن، اجرای سقف جدید و خسارت هایی به فعالیت اصلی در آن سازه متحمل شده اید.

بیشتر بخوانید:

ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن

ساندویچ پانل سقفی

محصولات آرمه فولاد آسیا

مشاهده لسیت محصولات ایران ساندویچ پانل

قطعات تکمیلی ساندویچ پانل سقفی

برای نصب و اجرای صحیح ساندویچ پانل سقفی از ابزار و مصالح دیگری استفاده می شود که در ادامه به آن ها و کاربردشان اشاره خواهیم کرد.

 •  فلاشینگ

فلاشینگ در لبه های خارجی سطح و یا مکان هایی از سقف که زاویه‌دار هستند مورداستفاده قرار می گیرد. این ابزار برای جلوگیری از نفوذ آب استفاده می شود. البته این تنها دلیل استفاده فلاشینگ نیست. با اجرای این قطعه در لبه های سطح وقتی باد شدیدی می وزد، اجازه نمی دهد که ساندویچ پانل سقفی بلند شود و تحت تأثیر باد از جا کنده شود.

 •  آب‌رو

معمولاً در لبه­ های خارجی سقف از آب‌رو استفاده می­شود. همان­طور که از اسم آن مشخص است برای هدایت آب باران و برف مورداستفاده قرار می ­گیرد. اگر از آبرو استفاده نشود، آب باران و برف از همه طرف سقف چکه می­کند و شاید بر روی قسمتی از سقف باقی بماند که خود باعث ایجاد خسارت می­ شود.

 •  فینیشینگ

فینیشینگ در لبه های ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود. استفاده این وسیله در قسمتی است که پانل به پانل دیگری وصل نمی شود و درواقع انتهای کار است. این ابزار باعث ایجاد زیبایی در سقف نیز می شود.

 •  پیچ سرمته دار

پیچ سرمته­ دار برای اتصال فلاشینگ، آبرو، فینیشینگ و خود ساندویچ پانل سقفی به زیرسازی انجام‌شده مورداستفاده قرار می­ گیرد. این پیچ ­های سرمته دار نیز معمولاً از جنس گالوانیزه یا ماده ضدزنگ است تا خاصیت ضدزنگ بودن ساندویچ پنل سقفی را از بین نبرد.

 • تیزه سقفی

این ابزار خود دارای شیب است و شیب آن با راحتی قابل تنظیم است. این قطعه در لبه های اتصال دو پانل، وقتی پانل ها باهم زاویه‌دارند استفاده می شود. این اتفاق در سقف‌های شیب‌دار می افتد. درواقع جایی که سقف به دو قسمت تقسیم می شود و این دو قسمت باهم زاویه می سازند، استفاده می شود.

همان طور که جنس و کیفیت خود ساندویچ پانل سقفی مهم است، جنس و کیفیت تک‌تک ابزار مورداستفاده نیز مهم و حیاتی است. فرض کنید ساندویچ پنل ها بسیار عالی و مقاوم هستند ولی از پیچ سرمته دار آهنی یا ماده ای که ضدزنگ نیست استفاده شود. پنل ها دچار مشکلی نمی شوند ولی این پیچ ها زنگ‌زده و آب از همین نقطه ها وارد سقف می شود و قارچ و حشرات می توانند در آنجا رشد کنند. دقت شود که یک ابزار بی‌کیفیت می تواند کل کار را زیر سؤال ببرد و مشکلات فراوانی به وجود بیاورد.
سعی کنید این قطعات از مکانی خریداری کنید که از کیفیت و خدمات آن مطمئن هستید. باز تکرار می کنیم. وجود حتی یک پیچ بی کیفیت می تواند کل پروژه را زیر سؤال ببرد.

جدول ویژگی‌های فیزیکی 

جدول ویژگیهای فیزیکی

جدول بارگذاری محصول

جدول بارگذاری محصول

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش محصولات با مشخصات خاص با شرکت آرمه فولاد آسیا تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

همان طور که از مطالب بالا متوجه شدید، ساندویچ پنل سقفی دارای ویژگی ها و خاصیت های فراوانی است که باعث شده است این محصول موردتوجه افراد فعال در زمینه ساخت‌وساز شود. به شما نیز پیشنهاد می کنیم در مکان هایی که می توانید از این محصول استفاده کنید، حتماً بهره ببرید.
باید به نکاتی دقت کنید. اولاً سعی کنید از مکان های مجاز و باسابقه خریداری کنید تا از کیفیت و طول عمر آن مطمئن باشید. دوما تحقیق و بررسی کنید که کدام مدل یا ضخامت و جنس را نیاز دارید. اگر اطلاعات زیادی ندارید می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید و با توضیح شرایط پروژه از آن ها راهنمایی بگیرید. با این کار نه با مشکل استحکام و پوسیدگی روبه رو می شوید و نه هزینه زیادی متحمل می شوید. سوما از فروشنده های مجاز خرید کنید که محصولات را به قیمت خریداری کنید و هزینه های زیاد به شما تحمیل نشود.
ما سعی کردیم در این مطلب کامل و جامع شمارا با همه جوانب ساندویچ پنل سقفی آشنا کنیم ولی اگر همچنان سؤالی برای شما پیش آمد در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخگوی شما باشیم. اگر تجربه ای در استفاده یا مشکلی درروند اجرا و نصب آن داشته اید نیز برای ما بنویسید تا دیگر خوانندگان نیز بتوانند از نکات و تجربه شما نهایت استفاده را ببرند.
برای خرید و کسب آگاهی از قیمت ها و شرایط خرید ساندویچ پانل آرمه فولاد می‌توانید با ما تماس بگیرید تا مشاوران حاضر در مجموعه بهترین راه ها، نکات و بهترین اجناس را به شما ارائه کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *