ساندویچ پانل دست دوم 

ساندویچ پانل ساختمانی یکی از مصالح جدید در صنعت ساخت و ساز هستند که به دلیل قابلیت عایقی خوبی که دارد در سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید ساندویچ پانل دست دوم مانند سایر کالاهای مصرفی که امکان استفاده مجدد را دارند امر رایج و معمول است. به همین دلیل این مصالح ساختمانی نوین هم بصورت نو و هم دست دوم به فروش می‌رسد. مسلما خرید ساندویچ پانل دست دوم از لحاظ هزینه‌ها کاملا به صرفه است اما می‌تواند معایبی هم داشته باشد، در ادامه مقاله به بررسی و مقایسه مزایای ساندویچ پانل نو و دست دوم می‌پردازیم.

 ساندویچ پانل دیواری دست دوم 

بیشتر ویژگی‌های منحصربه فرد ساندویچ پانل ها به دلیل کیفیت مرغوب آنها است، برای بهره‎‌مندی از این ویژگی‌ها بهتر است زمن خرید پانل ها از کیفیت و کارایی آنها اطمینان حاصل کنید. مهم نیست درحال خرید پانل دست دوم هستید یا نو. مهمترین موضوع برای تصمیم گیری درباره ساندویچ پانل دیواری دست دوم یا نوع کاربری آن است. اگر در حال ساخت سردخانه، کلین روم و نیروگاه‌های chp هستید، پانل های دست دو اصلا گزینه مناسبی برای شما نیستند. اما برای ساخت سوله، کانکس نگهبانی و اتاقک‌های پیش ساخته ساندویچ پانل دست دوم گزینه مناسبی است.

 مزایای ساندویچ پانل دست دوم 

با توجه به ارزان بودن پانلهای دست دوم نسبت به ساندویچ پانل دست اول، اگر در ساخت پانل ها از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی روز دنیا استفاده شده باشد و زمان زیادی در پروژه پیشین خود استفاده نشده‌اند، استفاده از آنها در پروژه جدید بلامانع است. همچنین زمان تحویل و نصب ساندویچ پانل دست دو نیز به نسبت پانل‌ها نو کوتاه تر است، کاهش زمان تحویل و نصب باعث کاهش هزینه کلی پروژه خواهد شد. نکته قابل توجه در این زمینه اطمینان از سلامت و کیفیت قابل قبول پانل است، جنس لایه های بیرونی و هسته همچنین ضخامت این لایه ها در تعیین قیمت ساندویچ پانل دست دوم تاثیر گذار هستند.
قیمت پایین تنها مزیت ساندویچ پانل سقفی دست دوم نسبت به پانل دست اول است، با این حال زمان خرید جنس دست دوم حتما قیمت نوِ آن را نیز بررسی کنید، که با قیمت بالاتر خرید نکنید.

انواع ورق‌ های ساندویچ پانل
انواع ورق‌ های ساندویچ پانل

شروع پروژه 

از بهترین مواد رد ساخت و اجرای سازه‌های پانلی خود استفاده کنید.

 معایب ساندویچ پانل دست دوم 

عمر پانل های دست دوم کوتاه تر است و هیچ تضمینی برای سالم ماندن آنها بعد از نصب وجود ندارد.

 قیمت ساندویچ پانل دست دوم 

به این نکته توجه داشته باشید که ساندویچ پانل دست دوم یک بار در سازه قبلی نصب شده و مدتی مورد استفاده قرار گرفته است. در حین دمونتاژ شدن پانل ها در سازه اول ممکن است آسیب هایی به پانل ها وارد شود، بنابراین در زمان خرید ساندویچ پانل دست دوم بایستی دقت بالایی داشته باشید.

ساندویچ پانل دست دوم دیوار اشنویه
ساندویچ پانل دست دوم دیوار اشنویه

 نکات مهم برای خرید ساندویچ پانل دست دوم 

  • مصالح ساختمانی مانند سایر اقلام با افزایش قیمت مستمر مواجه هستند، ساندویچ پانل دست دوم به عنوان روشی مقرون به صرفه در بیشتر پروژه ها به شمار می‌آید. کیفیت و ماندگاری پانل ها موردی است که باید به آن توجه شود و حتما از تولیدکنندگان معتب و بنام خرید کنید.
  • به هرگونه زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی در ورق ساندویچ پانل دقت کنید. فوم و ورق دو جزء ساندویچ پانل هستند که اطمیان از سلامت آن را تعیین می‌کنند.
  • درزبندی، آب‌بندی و جدا شدن فوم از ورق نیز اهمیت ویژه‌ای دارد، میزان چسبندگی فوم و ورق در تعیین عمر مفید پانل دست دوم تاثیر بسزایی دارد.
  • استعلام قیمت پانل نو در بازار قبل از خرید آن انجام شود وپانل دست دوم را پایین تر از پانل نو تهیه کنید.
اجرای ساندویچ پانل
اجرای ساندویچ پانل

شروع پروژه 

مشاوره رایگان طراحی، خرید و اجرای سازه های ساندویچ پانلی با تجربه و دانش شرکت آرمه فولاد آسیا 

پروژه‌های خود را اصولی اجرا کنید.

چرا ساندویچ پانل نو بهتر است؟

هیچ تضمینی وجود ندارد که ساندویچ پانل دست دوم در مدت زمان کوتاهی آسیب نبیند، در نتیجه عمر سازه پانلی بسیار کوتاه خواهد شد. ساندویچ پانل های نو در ساخت سازه با توجه به شرایط آب و هوایی، نیازهای سازه و درخواست کارفرما تولید و نصب می‌شوند، بنابراین استفاده از پانل های دمونتاژ شده در سازه جدید با ابعاد متفاوت با مشکلات زیادی همراه خواهد شد. مانند سایر سازه ها اگر در ساخت سازه پانلی از متریال با کیفیتی استفاده نشود امکان آسیب بیشتر خواهد شد. با در نظر گرفتن معایب استفاده از پانل دست دوم همچون: کاهش عمر سازه، پوسیدگی سریع‌تر، کاهش کیفیت ایمنی و ظاهری سازه اگر همچنان خواهان نصب پانل دست دو هستید عواقب این تصمیم را جدی بگیرید.

ساندویچ پانل دست دوم دیوار ارومیه
ساندویچ پانل دست دوم دیوار ارومیه

سخن پایانی

ساندویچ پانل دیواری و سقفی آرمه فولاد آسیا با مواد اولیه مرغوب تولید و نصب می‌شوند، برای تهیه ساندویچ پانل استاندارد، متناسب با نیاز پروژه خود و با بهترین قیمت با کارشناسان شرکت آرمه فولاد تماس بگیرید و از دانش و تجربه تخصصی این کارشناسان در مراحل مختلف استفاده کنید.
ساندویچ پانل سقفی

ساندویج پانل آرمه فولاد آسیا

مشاهده لسیت محصولات ایران ساندویچ پانل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *